Dodaj komentarz

Nowoczesna medycyna przedstawia co jakiś czas coraz to nowsze i bardziej innowacyjne rozwiązania, które mają za zadanie wpłynąć czy to na zdrowie człowieka, czy też na jego wygląd. Dzięki odpowiednim urządzaniom i wiedzy specjalistów możliwe jest przeprowadzanie skutecznych terapii i zabiegów. Jedną z takich innowacyjnych terapii jest ta wykorzystująca komorę hiperbaryczną. W tym artykule postaramy się nieco lepiej przybliżyć czym, jest i jakie daje efekty terapia hiperbaryczna. 

 

Czym jest terapia hiperbaryczna?

Terapia hiperbaryczna wykorzystuje specjalny sprzęt, jakim jest komora hiperbaryczna. Z pomocą tego urządzania możliwe jest wykorzystywanie w celach terapii czystego tlenu, który podawany jest pod wysokim ciśnieniem. Terapia hiperbaryczna jest wykorzystywania do leczenia wielu schorzeń. Z jej pomocą można skutecznie zwalczyć dolegliwości wywołane zatruciem czadem. Oprócz tego wykorzystuje się ją do leczenia przewlekłych chorób takich jak ADHD, Parkinson lub Alzheimer. Pomaga również bardzo dobrze zwalczać dolegliwości związane z miażdżycą, nadciśnieniem tętniczym, bólem głowy, niedotlenieniem, migreną oraz depresją. 

Dodatkowe właściwości terapii hiperbarycznej

Terapia wykorzystująca do leczenia tlen przynosi także pozytywne efekty dla naszego wyglądu. Okazuje się bowiem, że może ona pozytywnie wpływać na kondycję skóry oraz ludzkiej urody. Trzeba pamiętać, że taka terapia jest bezbolesna, a jej przebieg jest indywidualnie przygotowywany pod wymagania pacjenta. Oznacza to, że lekarz prowadzący ustala, ile będą trwały poszczególne sesje i pod jakim ciśnieniem podawany będzie tlen. Podczas zabiegu pacjent musi pozostawać w samej bieliźnie, dlatego trzeba wcześniej zdjąć z siebie resztę ubrań oraz biżuterię. 

Przed przystąpieniem do terapii, dobrze jest zapoznać się dokładnie z cennikiem na stronie firmy, ponieważ to ile przyjdzie nam zapłacić za taką terapię, uzależnione jest od czasu, który spędzimy wewnątrz komory. Przykładowo, tlenoterapia hiperbaryczna w Słupsku, która oferowana jest przez firmę Tlenarium – Komora Hiperbaryczna przy ul. Ludwika Mierosławskiego 10 w Słupsku (Tel: +48 692 942 740) posiada różne warianty w swoim cenniku. Warto wejść na stronę i sprawdzić, co obejmuje każdy z nich. Co ważne, acjentowi podczas zabiegu często zakładana jest na twarz odpowiednia maska, ponieważ ułatwia ona znacząco oddychanie i przyjmowanie tlenu. Warto również wiedzieć, że taki tlen pod ciśnieniem znacznie może wpłynąć na saturację naszego organizmu. 

Przeciwwskazania do przeprowadzania terapii hiperbarycznej

Oczywiście, jak przy wielu innych zabiegach, również i w tym przypadku występują pewne przeciwwskazania, które mogą dyskwalifikować pewne osoby do tego typu terapii. Do takich przeciwwskazań należą: niedawno odbyte operacje w okolicy klatki piersiowej,  gorączka, ciąża, epilepsja, obecność chorób płuc takich jak zapalanie oskrzeli i rozedma, zaburzenia psychiczne oraz inne. Z tego powodu, iż nie każdy może przystąpić do takiej terapii trzeba przed przystąpieniem do niej udać się na konsultacje do lekarza. Przeprowadzi on wywiad i zleci on podstawowe badania które wykluczą wszelkie przeciwwskazania. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.