Jaki jest najdroższy diament świata?

Czarny diament sprzedano na aukcji internetowej w domu aukcyjnym Sotheby's. Kamień nosi nazwę "The Enigma", waży 555,55 karatów i sprzedano go za ponad 3 miliony funtów. Kamyk w polskich złotych kosztuje około 17 mln złotych. Piękna suma, przepiękny kamień szlachetny. Co ciekawe klient zapłacił za kamień kryptowalutą. Taki zakup jest wygodny i nie wymaga wykonywania klasycznych przelewów. Wygoda przede wszystkim, a kryptowaluty stały się codziennością w niejednym biznesie. 

PTSD - objawy, przyczyny, leczenie

PTSD, czyli Zespół Stresu Pourazowego kojarzy się z reguły tylko z żołnierzami, choć niesłusznie. Traumatyczne wydarzenia odbijają się na każdej psychice i możemy zaliczyć do nich przeróżne sytuacje z życia codziennego. Poniższy artykuł zostanie poświęcony omówieniu tej przypadłości i metod jej leczenia.

Najlepsze domy w Małopolsce

Znalezienie dobrego i renomowanego prywatnego domu opieki w Małopolsce może być niemałą zagwozdką. Istnieje bowiem tak duży wybór, że zdecydowanie się na konkretną ofertę może być relatywnie trudne. Oto 10 najlepszych domów spokojnej starości w województwie małopolskim, którym warto zaufać. 

Rekonstrukcja płatków uszu po kolczykach Gdańsk

Na tunele w uszach decyduje się coraz więcej osób, niezależnie od płci. Jak w każdym przypadku, moda na tego rodzaju ozdoby przemija jednak wraz z czasem, podobnie jak zmieniają się nasze gusta i upodobania. Niestety, w przypadku takich ozdób ich wyjęcie z uszu nie rozwiązuje problemu. Wprost przeciwnie – pojawiają się wówczas nieestetyczne otwory, które szpecą nasz wygląd zewnętrzny. Czy jest możliwe, aby otwory po tunelach zrosły się same? Czy istnieje szansa, by je usunąć na zawsze? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Stulejka u dzieci

Stulejka to bardzo często spotykane schorzenie dotyczące napletka, które często występuje u dzieci. Polega na utrudnieniu lub niemożności odsłonięcia żołędzi penisa z powodu zwężenia lub napięcia napletka. Choć może to być przerażające dla rodziców, którzy zauważają ten problem u swojej pociechy, warto zrozumieć, że stulejka w większości przypadków jest stanem fizjologicznym i samoistnie ustępuje w miarę wzrostu dziecka. Niekiedy jednak operacja stulejki jest nieunikniona.

Arteterapia dla dorosłych

Pod terminem arteterapia kryje się przede wszystkim wykorzystanie w procesie terapeutycznym różnych form oddziaływania poprzez sztukę. W terapii przez sztukę łączą się wiedza i doświadczenie z zakresu psychologii, medycyny, a w końcu również i sztuk pięknych. Na arteterapię składa się wiele dziedzin, oddziałujących na różne obszary. Można tutaj wyróżnić np. choreoterapię, plastykoterapię, muzykoterapię czy terapię przez sztuki teatralne.

Prosta fryzura na imprezę

Ludzie sporą wagę przywiązują do swojego wyglądu. Zależy nam, aby na wyjściach z domu, kiedy spotykamy się z innymi ludźmi wyglądać jak najlepiej. Dbamy nie tylko o ubiór, ale także o fryzurę, która ma znaczny wpływ na nasz wygląd. Wielu ludzi spędza mnóstwo czasu na dbaniu o włosy, chcąc, aby były perfekcyjne. Jednak odpowiednie dbanie o stan włosów to dopiero połowa sukcesu, znacznie trudniej jest przygotować odpowiednią fryzurę i dostosować ją do określonej imprezy. Idealna i prosta fryzura na imprezę charakteryzuje się nie tylko wygodą, ale także łatwością i czasem przygotowania. Wykonanie poniższych fryzur zajmuje zatem nie więcej niż 10 minut. Poniżej przedstawiono najpopularniejsze i proste fryzury na imprezy. Przeczytaj je i poznaj zjawiskowe fryzury na imprezy.

Salon jubilerski galeria bronowice

Moda na biżuterię zmienia się każdego roku, dlatego warto śledzić aktualnie trendy, aby być na bieżąco z tym, co aktualnie jest na czasie. Sezon jesień, zima 2022/2023 będzie przepełniony mieszanką minimalizmu, barokowego blichtru oraz okultyzmu. Oznacza to w praktyce, że ten sezon mody w biżuterii, jest bardzo zróżnicowany, dlatego każdy powinien odnaleźć coś idealnego pod swoje gusta. 

Korekta i plastyka powiek - jak przygotować się do zabiegu?

Blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej na powiekach. Wykonywany ze względów estetycznych – odmładza spojrzenie i nadaje twarzy promienny wygląd, ze względów zdrowotnych – przywraca pełne pole widzenia. Chcesz spowolnić procesy starzenia się skóry w okolicy oczu, w związku z czym rozważasz blefaroplastykę? Przeczytaj, jakie są zalecenia przed i po zabiegu plastyki powiek. 

Terapia psychologiczna Gdynia

Jeśli nie radzisz sobie z problemami, pomoc psychologa może okazać się niezastąpiona. Warto jednak poświęcić nieco czasu, by znaleźć osobę, której będziesz mógł w pełni zaufać. Jak nietrudno sobie wyobrazić, opowiadanie o swoim życiu i problemach nie przychodzi łatwo. Dlatego też przed umówieniem się na konsultację należy poszukać opinii w sieci lub też zapytać znajomych, czy rodziny o specjalistów z twojego miasta. Ile kosztuje terapia i jaką formę może przybierać? Rozwiewamy wątpliwości, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania.