PTSD - objawy, przyczyny, leczenie

PTSD, czyli Zespół Stresu Pourazowego kojarzy się z reguły tylko z żołnierzami, choć niesłusznie. Traumatyczne wydarzenia odbijają się na każdej psychice i możemy zaliczyć do nich przeróżne sytuacje z życia codziennego. Poniższy artykuł zostanie poświęcony omówieniu tej przypadłości i metod jej leczenia.

makijaż permanentny

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto zainwestować w makijaż permanentny. Niestety nie każdy jest świadomy tego jakie zalety ma tego typu zabieg oraz jakie efekty może zagwarantować.

Rekonstrukcja płatków uszu po kolczykach Gdańsk

Na tunele w uszach decyduje się coraz więcej osób, niezależnie od płci. Jak w każdym przypadku, moda na tego rodzaju ozdoby przemija jednak wraz z czasem, podobnie jak zmieniają się nasze gusta i upodobania. Niestety, w przypadku takich ozdób ich wyjęcie z uszu nie rozwiązuje problemu. Wprost przeciwnie – pojawiają się wówczas nieestetyczne otwory, które szpecą nasz wygląd zewnętrzny. Czy jest możliwe, aby otwory po tunelach zrosły się same? Czy istnieje szansa, by je usunąć na zawsze? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Masaż Kobido - naturalny sposób w walce o piękną skórę

Czy możliwy jest naturalny lifting twarzy, przeprowadzany bez ingerencji skalpela? Oczywiście, że tak! Wystarczy tylko zaufać Masażowi Kobido i przekonać się na własnej skórze, jak działa ten wyjątkowy zabieg. Odmłodzenie skóry, regeneracja tkanek i prawdziwe ukojenie nie tylko dla ciała, ale również i dla duszy – to tylko niewielka część korzyści, jakie niesie ze sobą masowanie twarzy przez zaledwie kilkadziesiąt minut.

Arteterapia dla dorosłych

Pod terminem arteterapia kryje się przede wszystkim wykorzystanie w procesie terapeutycznym różnych form oddziaływania poprzez sztukę. W terapii przez sztukę łączą się wiedza i doświadczenie z zakresu psychologii, medycyny, a w końcu również i sztuk pięknych. Na arteterapię składa się wiele dziedzin, oddziałujących na różne obszary. Można tutaj wyróżnić np. choreoterapię, plastykoterapię, muzykoterapię czy terapię przez sztuki teatralne.

Wynajem sprzętu rehabilitacyjnego - sklep medyczny online

Przykre wypadki wymagają często czasochłonnej rehabilitacji. Ta z kolei opiera się na specjalistycznych sprzętach i urządzeniach, których cena może odstraszyć potencjalnych klientów. Nic dziwnego, że większość z nich zastanawia się czy lepiej kupić, czy może wypożyczyć przydatne w okresie rehabilitacji pomoce. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę stan chorego. Jeśli pacjent będzie potrzebował sprzętu przez długi czas, a jego parametry muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb, warto rozważyć zakup urządzeń na własność. W przeciwnym wypadku doskonałą alternatywą będzie z pewnością wypożyczenie sprzętu.

Salon jubilerski galeria bronowice

Moda na biżuterię zmienia się każdego roku, dlatego warto śledzić aktualnie trendy, aby być na bieżąco z tym, co aktualnie jest na czasie. Sezon jesień, zima 2022/2023 będzie przepełniony mieszanką minimalizmu, barokowego blichtru oraz okultyzmu. Oznacza to w praktyce, że ten sezon mody w biżuterii, jest bardzo zróżnicowany, dlatego każdy powinien odnaleźć coś idealnego pod swoje gusta.

flebologia

Stan naszych żył zależy w dużej mierze od nas samych. Niewielka ilość ruchu, siedzący lub stojący tryb życia czy palenie tytoniu, to czynniki, które w znaczącym stopniu mogą wpływać na funkcjonowanie układu krwionośnego. Jednym z efektów takiego stanu rzeczy może być rozwój żylaków. Flebologia to właśnie dziedzina pomagająca poradzić sobie z tymi problemami.

Terapia psychologiczna Gdynia

Jeśli nie radzisz sobie z problemami, pomoc psychologa może okazać się niezastąpiona. Warto jednak poświęcić nieco czasu, by znaleźć osobę, której będziesz mógł w pełni zaufać. Jak nietrudno sobie wyobrazić, opowiadanie o swoim życiu i problemach nie przychodzi łatwo. Dlatego też przed umówieniem się na konsultację należy poszukać opinii w sieci lub też zapytać znajomych, czy rodziny o specjalistów z twojego miasta. Ile kosztuje terapia i jaką formę może przybierać? Rozwiewamy wątpliwości, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania.

Tlenoterapia hiperbaryczna w Słupsku

Nowoczesna medycyna przedstawia co jakiś czas coraz to nowsze i bardziej innowacyjne rozwiązania, które mają za zadanie wpłynąć czy to na zdrowie człowieka, czy też na jego wygląd. Dzięki odpowiednim urządzaniom i wiedzy specjalistów możliwe jest przeprowadzanie skutecznych terapii i zabiegów. Jedną z takich innowacyjnych terapii jest ta wykorzystująca komorę hiperbaryczną. W tym artykule postaramy się nieco lepiej przybliżyć czym, jest i jakie daje efekty terapia hiperbaryczna.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Szczegółowe informacje na temat wykorzystywania plików cookies oraz przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.