1 komentarz

Przykre wypadki wymagają często czasochłonnej rehabilitacji. Ta z kolei opiera się na specjalistycznych sprzętach i urządzeniach, których cena może odstraszyć potencjalnych klientów. Nic dziwnego, że większość z nich zastanawia się, czy lepiej kupić, czy może wypożyczyć przydatne w okresie rehabilitacji pomoce. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę stan chorego. Jeśli pacjent będzie potrzebował sprzętu przez długi czas, a jego parametry muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb, warto rozważyć zakup urządzeń na własność. W przeciwnym wypadku doskonałą alternatywą będzie z pewnością wypożyczenie sprzętu.

Sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym

Wypożyczenie sprzętu medycznego

Wynajem sprzętu rehabilitacyjnego (https://patronus-med.pl/wypozyczalnia-sprzetu-medycznego/) to najlepsza możliwość, gdy będziemy go potrzebować krótko lub też gdy zakup nowego przewyższa nasze możliwości finansowe. Wypożyczenie urządzeń medycznych jest możliwe chociażby w centrach rehabilitacji czy sklepach medycznych. Z kolei naprawą takich urządzeń zajmują się komisy.

Wypożyczenie sprzętu medycznego to dobre rozwiązanie krótkookresowe, sprawdzające się zwłaszcza wówczas, gdy czas rekonwalescencji czy rehabilitacji nie będzie zbyt długi. To również dobra alternatywa dla dzieci, które nie tylko szybko rosną, ale również zmieniają swoją wagę. Dzięki wypożyczalniom możliwe jest także przetestowanie sprzętu, a następnie zakupienie takiego, który najlepiej spełni oczekiwania i będzie w największym odpowiadał naszym preferencjom. Dzięki temu unikniemy przypadkowego zakupu, niezgodnego z rzeczywistymi potrzebami.

Niska cena urządzeń medycznych

Jeśli sprzęt medyczny, który potrzebujemy, nie przekracza naszych możliwości finansowych, należy zastanowić się nad zakupem nowego produktu. Tak jest chociażby w przypadku kul rehabilitacyjnych czy łóżek do rehabilitacji. Zakup własnego urządzenia może w tym przypadku okazać się znacznie korzystniejszy, niż jego wynajem. Zakupione produkty można odsprzedać lub też przeznaczyć na cele charytatywne, gdy przestaną już być potrzebne.

Sprzęt medyczny wynajem

Dostosowanie sprzętu medycznego do indywidualnych potrzeb pacjenta

W przypadku specyficznych dolegliwości każdy sprzęt należy skonsultować z lekarzem. Pełna personalizacja produktu jest możliwa tylko w przypadku nowych urządzeń. Dla wielu pacjentów duże znaczenie ma również posiadanie własnych urządzeń o osobistym charakterze, takich jak chociażby materac przeciwodleżynowy. Warto wiedzieć jednak, że wszystkie produkty w wypożyczalni są regularnie dezynfekowane i w pełni bezpieczne.

Zakup nowego sprzętu medycznego ma sens wówczas, gdy wiadomo jest, że rehabilitacja będzie trwała bardzo długo. Na Śląsku działa patronus-med.pl, czyli sklep medyczny Patronus, mający swoją siedzibę przy ul. Bielskiej 8 w Buczkowicach (tel. 797 544 290). Zajmuje się on zarówno sprzedażą, jak i wypożyczaniem sprzętu medycznego. To tutaj warto się udać, by uzyskać profesjonalną pomoc w doborze urządzeń i wskazówki, związane z ich używaniem.

Należy wziąć pod uwagę również fakt, że długotrwały wynajem może przewyższyć koszt zakupu. Dlatego też warto dobrze przemyśleć wszystkie możliwości i podjąć racjonalną decyzję.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Hania · 6 miesięcy temu
    Faktycznie wypożyczanie sprzętu medycznego jest świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza wtedy, kiedy nie mamy do końca możliwości finansowych, żeby w taki sprzęt zainwestować. Jeśli tylko zakupienie nowego sprzętu nie będzie wymagało spersonalizowania go, to będę polecał znajomym. Niestety tak jak jest tutaj wspomniane, wypadki mogą przydarzyć się każdemu, nawet w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego wydaje mi się, że warto mieć na uwadze, że sprzęt można wypożyczyć.