Dodaj komentarz

Okres zimowy często powoduje kłopoty z włosami, dlatego Studio Fryzur Inspiracja we Włocławku przygotowało dla Was kilka porad, jak poradzić sobie z problemami, dotyczącymi włosów, szczególnie zimą. Ich nadmierne przetłuszczanie, łamliwość, a także brak połysku są częstym zmartwieniem niejednej osoby.

Dziewczyna leżąca na śniegu w pięknych włosach, po zastosowaniu pięlęgnacji poleconej przez studiu fryzur Inspiracja we Włocławku

Chłód - sprawca kłopotów

Nie rzadkim zjawiskiem jest również problem z pojawiającym się łupieżem, bądź elektryzowaniem. Sam mróz nie szkodzi włosom, ale skórze głowy już tak. Chłód powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, co za tym idzie, słabsze ukrwienie i spadek dostarczanych substancji do cebulki włosa. Wszystkim tym problemom możemy jednak zapobiec, bądź zniwelować ich częstotliwość.

Jakie kosmetyki wybrać?

Podstawowym problemem jest brak odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia włosów. W tym okresie powinniśmy staranniej dobierać kosmetyki - najlepiej te z linni zimowej, ważne jest również to aby były one pozbawione wszelkich sylikonów, parabenów oraz substancji SLS, aby nie obciążać dodatkowo włosów i nie doprowadzić do ich przetłuszczenia

Piękne kręcone włosy zimą

Problem z przetłuszczającymi się włosami

    Jeżeli jednak problem przetłuszczania włosów nie jest Ci obcy:

  • Stosuj kosmetyki bez wszelkich dodatków, te jak najbardziej naturalne.
  • Nawilżaj tylko końce włosów, nie ich nasadę.
  • Raz w tygodniu zamiast odżywki nakladaj maskę i nawilżaj włos dłużej niż pięć minut.

Głównym powodem przetłuszczania jak i elektryzowania się włosów jest noszenie czapki

Dlaczego włosy się elektryzują?

Elektryzowanie to nic innego jak tworzenie się dużej ilości cząsteczek ujemnych w skutek pocierania włosów o sztuczną strukturę czapki bądź kaptura. Dlatego wybierajmy lekkie przewiewne nakrycia głowy, tylko z tworzyw naturalnch, aby również nie przegrzewać skóry, bo to z kolei może prowadzić do następnego problemu jakim jest łupież.

Piękne, zdrowe włosy Zimą

Przyczyny powstawania łupieżu

Przyczyn jego powstawania może być wiele ale najczęstszym powodem jest przegrzanie skóry głowy bądź źle dobrany szampon który sprzyja rozmnażaniu się bakterii grzyba Pityrosporim Orale. Jeśli doraźne środki przeciwłupieżowe nie pomogą, najlepiej udać się na konsultację lekarską.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.