Dodaj komentarz

Chirurgia plastyczna zyskuje coraz większe zaufanie wśród społeczeństwa. Zabiegi stały się powszechnie dostępne, więc korzystają z nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni niezależnie od wieku. Co więcej, chirurgia plastyczna wiąże się dziś nie tylko z chęcią poprawy wyglądu. Jest to również ratunek dla zdrowia, dzięki któremu możliwe jest podniesienie jakości życia na znacznie wyższy poziom.

Otoplastyka – na czym polega zabieg?

Otoplastyka to korekta płatów usznych. Zabieg ten cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób, które odczuwają niezadowolenie, a nawet kompleksy, związane z własnym wyglądem. Dzięki chirurgii plastycznej, możliwe jest unormowanie wrodzonych lub też nabytych w wyniku różnych okoliczności deformacji. Korekta uszu pozwala również na skorygowanie znacznych rozmiarów płatów usznych.

Osoba, która zdecyduje się poddać zabiegowi, jest układana w pozycji horyzontalnej. Cała procedura opiera się na cięciu określonych wcześniej fragmentów małżowiny. Dzięki temu istnieje możliwość wyeliminowania nadmiaru tkanki, a przy okazji również dokonania korekty istniejących zniekształceń. Ostatnim etapem jest założenie szwów i opatrunków. Zabieg na ogół odbywa się w znieczuleniu miejscowym, choć na życzenie pacjenta możliwe jest również znieczulenie ogólne. Mieszkańcy województwa pomorskiego skorzystać mogą z zabiegu w klinice Derm-Estetyka - korekta uszu przeprowadzana jest tutaj w specjalistycznym gabinecie, mogącym poszczycić się najwyższym standardem obsługi i pomocą w zwalczaniu różnorodnych kompleksów i problemów zdrowotnych, również tych związanych z odstającymi uszami.

W jaki sposób przygotować się do otoplastyki?

Otoplastykę zawsze poprzedza konsultacja z lekarzem. W trakcie rozmowy poruszane są zagadnienia medyczne, ale również i oczekiwania, a zarazem obawy pacjenta. Ważnym etapem jest także kwalifikacja do zabiegu, polegająca na wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań. W trakcie konsultacji lekarz musi poinformować pacjenta o ewentualnych konsekwencjach, spośród których na pierwszy plan wysuwa się ból pooperacyjny. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, które muszą przygotować się na ograniczenie aktywności i kontaktów towarzyskich przez cały okres rekonwalescencji.

Na kilka dni przed planowaną datą zabiegu, należy powstrzymać się od przyjmowania wszelkich środków, które zawierają kwas acetylosalicylowy. Należy do nich m.in. popularna aspiryna, obniżająca krzepliwość krwi. Dwa tygodnie przed otoplastyką trzeba również odstawić nikotynę, która negatywnie wpływa na proces gojenia się ran. Zabieg w znieczuleniu ogólnym wymaga również powstrzymania się od spożywania posiłków minimum 6 godzin przed jego rozpoczęciem. Znieczulenie miejscowe nie wiąże się z tego typu wyrzeczeniami.

Jakie są efekty korekty uszu?

Choć poprawę zaobserwować można już po zakończeniu zabiegu, końcowy efekt będzie widoczny dopiero po ok. pół roku. Komfort pacjenta poprawia się wraz z ustępowaniem obrzęku po upływie kilku dni. Osoby, chcące zapoznać się z możliwymi powikłaniami po zabiegu otoplastyki, mogą odwiedzić stronę https://www.chirurg-gdynia.pl/ i poznać pełen opis zabiegu, jak i zobaczyć zdjęcia przykładowych metamorfoz pacjentów Gabinetu z zakresu otoplastyki. Chirurgiczna korekta uszu pozwala nadać im pożądany rozmiar i kształt. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, choć w każdym przypadku warto postawić na doświadczonego i zaufanego chirurga. Dzięki otoplastyce możliwe jest wyeliminowanie kompleksów oraz podniesienie jakości egzystencji na znacznie wyższy poziom. Wzrost samooceny przełoży się na pewno na pozostałe sfery życia, w tym również na zdrowie psychiczne, które stanowi podstawę normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.