Dodaj komentarz

Zabiegi medycyny estetycznej to w obecnych czasach bardzo popularne działania. Innowacyjne technologie umożliwią poprawę wyglądu poszczególnych partii ciała, jak również ogólnego wizerunku. Jednym z najpopularniejszych zabiegów korekty sylwetki jest liposukcja. W jakim obrębie ciała wykonywane są tego rodzaju zabiegi? Jak przebiega rzeźbienie kończyn dolnych? Dla kogo przeznaczone są tego rodzaju czynności? Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule!

Liposukcja Kraków

Modelowanie sylwetki

Korekty ciała można dokonać dzięki różnego rodzaju zabiegom medycyny estetycznej. Są to zabiegi bardzo popularne, dedykowane w szczególności osobom, które pomimo ćwiczeń i różnego rodzaju sposobów na odchudzanie nie osiągnęły zamierzonego i oczekiwanego efektu. Jest to wspomaganie całego procesu poprawy wizerunku. Efektem tych działań są przede wszystkim: ujędrnione ciało, usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej znajdującej się w górnej części nóg, wysmuklenie, pozbycie się cellulitu czy uformowanie odpowiedniego kształtu ud.

Na czym dokładnie polega liposukcja?

Liposukcja to najprościej ujmując odsysanie tłuszczu z miejsc, gdzie jest go zbyt dużo. Taka technika rzeźbienia kończyn dolnych wykonywana jest w znieczuleniu - w mniejszych partiach ciała jest to znieczulenie miejscowe, natomiast większe zabiegi wymagają użycia znieczulenia całkowitego. Liposukcja ud trwa kilka godzin, a podczas operacji specjalista wprowadza do ciała dwie kaniule, przez które usuwane są zbędne tkanki. Innowacyjne techniki umożliwiają również wykorzystanie ultradźwięków, których zadaniem jest rozpuszczanie zalegających złogów. Przed wykonaniem zabiegu pacjent powinien wykonać szereg badań, których wyniki określą ostateczną decyzję co do podjęcia działań.

Liposukcja ud - przewwskzania

Jak czytamy w artykule: https://genesisclinic.com.pl/zabiegi/korekty-ciala/rzezbienie-konczyn-dolnych/ liposukcja ud jest zabiegiem bezpiecznym, a okres rekonwalescencji nie powinien przynieść wielu kłopotów. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę na pewne przeciwwskazania, które czasowo lub stale wykluczają możliwość wykonania czynności wyszczuplających. Głównymi przeszkodami są:

  • ciąża,
  • kłopoty z krzepnięciem krwi,
  • niekontrolowane nadciśnienie tętnicze,
  • cukrzyca,
  • infekcje skórne i wiele innych.

Po zabiegu liposukcji kończyn dolnych

Warto również mieć na uwadze skutki uboczne, które mogą występować na kilka dni lub tygodni po zabiegu. Korekta ciała wiąże się również z wieloma wyrzeczeniami oraz ograniczeniami. Zaraz po zabiegu należy spodziewać się opuchlizny, bólu czy zsiniaczenia w okolicach zabiegowych. Podczas operacji zakładane są szwy, które po jakimś czasie trzeba zdjąć. Należy także pamiętać o pielęgnacji skóry oraz opatrunków, dzięki którym do rany nie powinno dostać się żadne zakażenie. Zaleca się również ograniczenie aktywności fizycznej do minimum, jak również noszenie odzieży uciskowej - kompresyjnej.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.