Dodaj komentarz

Blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej na powiekach. Wykonywany ze względów estetycznych – odmładza spojrzenie i nadaje twarzy promienny wygląd, ze względów zdrowotnych – przywraca pełne pole widzenia. Chcesz spowolnić procesy starzenia się skóry w okolicy oczu, w związku z czym rozważasz blefaroplastykę? Przeczytaj, jakie są zalecenia przed i po zabiegu plastyki powiek. 

Zabieg na powieki - blefaroplastyka - jakie przynosi efekty?

Jakie efekty daje blefaroplastyka?

W trakcie korekty powiek chirurg plastyk usuwa nadmiar skóry i tłuszczu z obszaru powiek górnych lub dolnych. Zabieg poprawia wygląd i kształt powiek. Pozwala odmłodzić spojrzenie i optycznie powiększyć oczy. Umożliwia pozbycie się problemu worków pod oczami i opadających powiek, które utrudniają widzenie i sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną. Jeśli chcesz zredukować opadające powieki lub zmarszczki wokół oczu, plastyka powiek w Gdańsku w Klinice Derm-Estetyka lub innej wybranej placówce to zabieg odpowiedni dla Ciebie. Jest skuteczny i trwały – wystarczy wykonać go raz w życiu. 

Jakie badania trzeba wykonać przed zabiegiem?

Jako że blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym wymaga dobrego stanu zdrowia. Skonsultuj się z lekarzem, który oceni Twój stan zdrowia, skieruje na niezbędne badania i zakwalifikuje Cię do zabiegu. Do badań, jakie trzeba wykonać przed korektą powiek, należą: morfologia, poziom elektrolitów i krzepliwość krwi. Specjalista wykluczy też przeciwwskazania takie jak okres ciąży i laktacji, cukrzyca, nowotwór i stan po chemioterapii, infekcje wirusowe, bakteryjne i nie tylko. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o blefaroplastyce, na stronie https://plastykapowiekgdansk.pl/zabieg-na-opadajace-powieki-jak-w-45-min-odjac-sobie-10-lat znajdziesz potrzebne informacje. 

Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu plastyki powiek górnych i dolnych?

Blefaroplastyka – jak się przygotować do zabiegu?

Na stronie internetowej wybranej kliniki znajdziesz nie tylko cennik wszystkich zabiegów, ale także wskazówki, jak się do nich przygotować. Przed plastyką powiek nie planuj zabiegów z użyciem botoksu, kwasu hialuronowego i innych. Dwa tygodnie przed terminem operacji odstaw leki rozrzedzające krew. Na kilka dni przed blefaroplastyką zrezygnuj z picia alkoholu i palenia papierosów. W dzień zabiegu możesz zjeść lekki posiłek. Do kliniki przyjdź bez makijażu i sztucznych rzęs. Zorganizuj sobie transport do domu, bo po operacji, trwającej do 2 godzin, nie można prowadzić auta ze względu na zmęczenie i działanie środków znieczulających. 

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Rekonwalescencja po blefaroplastyce trwa tydzień, więc kiedy poznasz już termin zabiegu, zaplanuj 7-10 dni urlopu. Czas ten przeznacz na odpoczynek. Pamiętaj, aby nie pochylać głowy w dół i nie przecierać oczu. Twarz osuszaj jednorazowymi ręcznikami papierowymi. Śpij w pozycji na wznak, unikaj alkoholu, gorących kąpieli i spożywania gorących, parujących posiłków. Zrezygnuj też z makijażu. Do aktywności fizycznej możesz wrócić po 3 tygodniach od zabiegu. W ciągu 2-3 dni po blefaroplastyce w okolicy oczu wystąpi opuchlizna, którą złagodzisz chłodnymi kompresami. Tydzień po operacji, gdy zrośnie się skóra, lekarz zdejmie szwy. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.