Blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej na powiekach. Wykonywany ze względów estetycznych – odmładza spojrzenie i nadaje twarzy promienny wygląd, ze względów zdrowotnych – przywraca pełne pole widzenia. Chcesz spowolnić procesy starzenia się skóry w okolicy oczu, w związku z czym rozważasz blefaroplastykę? Przeczytaj, jakie są zalecenia przed i po zabiegu plastyki powiek. 

Zabieg na powieki - blefaroplastyka - jakie przynosi efekty?

Jakie efekty daje blefaroplastyka?

W trakcie korekty powiek chirurg plastyk usuwa nadmiar skóry i tłuszczu z obszaru powiek górnych lub dolnych. Zabieg poprawia wygląd i kształt powiek. Pozwala odmłodzić spojrzenie i optycznie powiększyć oczy. Umożliwia pozbycie się problemu worków pod oczami i opadających powiek, które utrudniają widzenie i sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną. Jeśli chcesz zredukować opadające powieki lub zmarszczki wokół oczu, plastyka powiek w Gdańsku w Klinice Derm-Estetyka lub innej wybranej placówce to zabieg odpowiedni dla Ciebie. Jest skuteczny i trwały – wystarczy wykonać go raz w życiu. 

Jakie badania trzeba wykonać przed zabiegiem?

Jako że blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym wymaga dobrego stanu zdrowia. Skonsultuj się z lekarzem, który oceni Twój stan zdrowia, skieruje na niezbędne badania i zakwalifikuje Cię do zabiegu. Do badań, jakie trzeba wykonać przed korektą powiek, należą: morfologia, poziom elektrolitów i krzepliwość krwi. Specjalista wykluczy też przeciwwskazania takie jak okres ciąży i laktacji, cukrzyca, nowotwór i stan po chemioterapii, infekcje wirusowe, bakteryjne i nie tylko. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o blefaroplastyce, na stronie https://plastykapowiekgdansk.pl/zabieg-na-opadajace-powieki-jak-w-45-min-odjac-sobie-10-lat znajdziesz potrzebne informacje. 

Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu plastyki powiek górnych i dolnych?

Blefaroplastyka – jak się przygotować do zabiegu?

Na stronie internetowej wybranej kliniki znajdziesz nie tylko cennik wszystkich zabiegów, ale także wskazówki, jak się do nich przygotować. Przed plastyką powiek nie planuj zabiegów z użyciem botoksu, kwasu hialuronowego i innych. Dwa tygodnie przed terminem operacji odstaw leki rozrzedzające krew. Na kilka dni przed blefaroplastyką zrezygnuj z picia alkoholu i palenia papierosów. W dzień zabiegu możesz zjeść lekki posiłek. Do kliniki przyjdź bez makijażu i sztucznych rzęs. Zorganizuj sobie transport do domu, bo po operacji, trwającej do 2 godzin, nie można prowadzić auta ze względu na zmęczenie i działanie środków znieczulających. 

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Rekonwalescencja po blefaroplastyce trwa tydzień, więc kiedy poznasz już termin zabiegu, zaplanuj 7-10 dni urlopu. Czas ten przeznacz na odpoczynek. Pamiętaj, aby nie pochylać głowy w dół i nie przecierać oczu. Twarz osuszaj jednorazowymi ręcznikami papierowymi. Śpij w pozycji na wznak, unikaj alkoholu, gorących kąpieli i spożywania gorących, parujących posiłków. Zrezygnuj też z makijażu. Do aktywności fizycznej możesz wrócić po 3 tygodniach od zabiegu. W ciągu 2-3 dni po blefaroplastyce w okolicy oczu wystąpi opuchlizna, którą złagodzisz chłodnymi kompresami. Tydzień po operacji, gdy zrośnie się skóra, lekarz zdejmie szwy.