1 komentarz

Czarny diament sprzedano na aukcji internetowej w domu aukcyjnym Sotheby's. Kamień nosi nazwę "The Enigma", waży 555,55 karatów i sprzedano go za ponad 3 miliony funtów. Kamyk w polskich złotych kosztuje około 17 mln złotych. Piękna suma, przepiękny kamień szlachetny. Co ciekawe klient zapłacił za kamień kryptowalutą. Taki zakup jest wygodny i nie wymaga wykonywania klasycznych przelewów. Wygoda przede wszystkim, a kryptowaluty stały się codziennością w niejednym biznesie. 

Jaki jest najdroższy kamień świata?

Informacje o kamieniach szlachetnych

Chcesz wiedzieć więcej o kamieniach? Na stronie internetowej: https://lodzinscy.eu/blog/porady/kamien-szlachetny-a-ozdobny znajdziesz szerokie spektrum danych i dokładnie to, czego oczekują klienci. Nie ma lepszego źródła informacji niż ten portal internetowy. 

Tajemniczy nabywca

Osoba kupująca nie została ujawniona przez dom aukcyjny Sotheby's, ale ujawnił się sam. Richard Heart, znany przedsiębiorca kryptowalutowy, napisał w mediach społecznościowych, że to on zakupił Enigmę jako lokatę kapitału. Klejnot ma uzyskać całkiem inną nazwę i będzie znany jako diament Hex.com Oznacza to nawiązanie do platformy blockchain.

Klejnotem jest karbonado, czyli bardzo twardy diament naturalny. Kamienie tego rodzaju zostały odkryte w Brazylii oraz Afryce, a dokładnie rzecz ujmując w Republice Środkowoafrykańskiej. W diamencie występuje osbornit, czyli minerał będący częścią meteoru.  Na stronie lodzinscy.eu można znaleźć wiele informacji diamentach i ich rodzajach. Strona: https://lodzinscy.eu/blog/porady/znaczenie-kamieni-szlachetnych-w-jubilerstwie-poznaj-moc-ukryta-w-ulubionych-pierscionkach oferuje szerokie spektrum danych, a każda modna pani chętnie zapozna się z treściami o cennych kamieniach. 

Jak rozróżnić diament od cyrkonii?

Od surowego diamentu do ręki Fatimy

Dom aukcyjny promował Enigmę jako największy czarny diament, fasetowany oraz oryginalny. Trafił nawet do Księgi Rekordów Guinessa w 2006 roku. Czarne diamenty są bardzo wiekowe, mają nawet od 2,6 do 3,2 miliarda lat. W tym czasie nie było na świecie prawie niczego, nawet dinozaurów. Prawdopodobnie kamienie te formowały się w głębi Ziemi. Dom aukcyjny określał Enigmę mianem największego fasetowanego czarnego diamentu. Brzmi intrygująco, prawda? I tak też jest. Enigma to diament niezwykły, do podziwiania oraz inwestowania gotówki. Nie jest noszony na co dzień, lecz służy jako lokata kapitału oraz inwestycja na lata.

W pierwotnym, surowym kształcie, Enigma miała 800 karatów. Obecnie jednak ma o wiele mniej karatów, nie jest już surowa i stanowi obiekt marzeń wielu osób. Kształt diamentu inspirowany jest "ręką Fatimy". Oryginalny kształt jest dodatkowym atutem tego przepięknego kamienia. Chcesz poczytać o kamieniach? W artykule blogowym: "Kamienie szlachetne i ich imitacje - jak rozpoznać diament i odróżnić go od cyrkonii?" można znaleźć wszystkie przydatne informacje o kamieniach szlachetnych.

Nie wszystkie panie stać na diamenty, ale tańsze cyrkonie mogą bardzo ładnie naśladować takie kamienie i dodawać im blasku oraz ponadczasowego piękna. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Gosia · 4 miesięcy temu
    Nigdy wcześniej nie słyszałam o czarnych diamentach. Muszę przyznać, że wyglądają imponująco, ale pewnie mogę tylko pomarzyć o posiadaniu biżuterii z takimi kamieniami 😂