Dodaj komentarz

Na tunele w uszach decyduje się coraz więcej osób, niezależnie od płci. Jak w każdym przypadku, moda na tego rodzaju ozdoby przemija jednak wraz z czasem, podobnie jak zmieniają się nasze gusta i upodobania. Niestety, w przypadku takich ozdób ich wyjęcie z uszu nie rozwiązuje problemu. Wprost przeciwnie – pojawiają się wówczas nieestetyczne otwory, które szpecą nasz wygląd zewnętrzny. Czy jest możliwe, aby otwory po tunelach zrosły się same? Czy istnieje szansa, by je usunąć na zawsze? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Plastyka rozerwanego płatka ucha

Tunele w uszach czym są i jak się ich pozbyć?

Wiele osób z pewnością zastanawia się teraz, czym są owe tunele? Otóż tunel to rodzaj wyjątkowej biżuterii. To kolczyk, który od tradycyjnego kolczyka różni się przede wszystkim tym, że jest on umieszczany w otworze w kształcie okręgu. Tunele w uszach mogą mieć różne średnice. Część osób decyduje się założyć mały tunel, który wymaga zaledwie kilkumilimetrowego otworu. Inni z kolei mogą poszczycić się większymi tunelami, czasem nawet w imponujących rozmiarach. Rozważając taką ozdobę warto wiedzieć jednak, że ucho jest w stanie samodzielnie zrosnąć się tylko wówczas, jeśli otwór nie będzie większy, niż 3 mm. W przeciwnym wypadku konieczny będzie zabieg chirurgiczny. W medycynie estetycznej nazywa się go rekonstrukcją płatka ucha.

W jaki sposób przebiega rekonstrukcja płatka ucha?

Rekonstrukcja płatka ucha to zabieg, którego dokonuje chirurg plastyczny. W trakcie takiej ingerencji dochodzi do usunięcia nadmiaru skóry, powstałego poprzez rozciągnięcie płatka ucha, by umieścić w nim tunele. Chirurg zszywa pozostałą część, co prowadzi do wyeliminowania nieestetycznych otworów. Ucho po takim zabiegu goi się szybko, a blizny powstałe w trakcie ingerencji chirurgicznej z czasem blakną i stają się niewidoczne. Ostatecznymi efektami zabiegu będzie można cieszyć się jednak po upływie ok. 6 miesięcy. Taka rekonstrukcja płatków uszu po kolczykach Gdańsk to szansa na powrót do normalnego wyglądu ucha, po wyjęciu z niego charakterystycznej biżuterii.

Rekonstrukcja płatków uszu po kolczykach Gdańsk

Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu?

Okres rekonwalescencji po zabiegu został skrócony do minimum. Pomimo tego, że ucho szybko się goi, warto jednak zastosować się do wszystkich zaleceń lekarza, by nie zniweczyć ostatecznych efektów. Przez okres 3 tygodni należy więc zrezygnować z basenu, sauny i opalania zarówno w solarium, jak i w promieniach słońca. Miejsca, które były poddane zabiegowi, smaruje się specjalistycznymi preparatami, dzięki którym proces gojenia przebiega szybko i bezpiecznie.

Ile kosztuje rekonstrukcja płatka ucha?

Koszty zabiegu uwarunkowane są różnymi czynnikami, jak np. wielkość powstałego po tunelu otworu. Ważne jest również miejsce, w którym biżuteria została umieszczona. Aktualną cenę warto śledzić na stronie https://www.plastyka-uszu.pl/plastyka-rozerwanego-platka-ucha/, gdzie zabieg obejmujący zszycie płatka, zmianę opatrunków i zdjęcie szwów wyceniony został na 900 zł za jedno ucho.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.