Dodaj komentarz

Osoby, które muszą na co dzień korzystać z tlenu mają do wyboru możliwość korzystania z butli tlenowej lub koncentratora tlenu. Obydwa rozwiązania są skuteczne, jednak należy je dopasować do indywidualnych potrzeb. Butla nadaje się w przypadku, gdy terapia tlenowa nie musi być ciągła, ponieważ wymiana butli jest kłopotliwa i w przypadku posiadania tylko jednej wiąże się z chwilowym brakiem dostępu do tlenu. W przypadku koncentratora ten problem nie występuje, jednak istotnym aspektem jest cena. Czy warto więc kupować koncentrator?

Czy można wypożyczyć koncentrator tlenu?

Wypożyczenie koncentratora zamiast zakupu

Ze względu na cenę urządzenia, wiele osób pozostaje przy użyciu butli, w których płaci się kaucję za samą butlę, po czym dopłaca się jedynie koszt uzupełniania i transportu na miejsce. Jest to rozwiązanie zdecydowanie mniej wygodne, jednak dużo tańsze. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest wypożyczenie koncentratora tlenu. Wystarczy skorzystać z takiej oferty, jaką proponuje na przykład Wypożyczalnia koncentratorów tlenu PATRONUS. Można wtedy pozwolić sobie na wygodę, jaką zapewnia koncentrator, nie wydając przy tym jednorazowo dużej sumy. Wypożyczenie takiego sprzętu zamiast zakupu ma wiele zalet.

1. Brak konieczności kredytowania zakupu

Koszt zakupu koncentratora tlenu jest zazwyczaj bardzo wysoki. W przypadku, gdy potrzeba pojawia się nagle, co ma miejsce najczęściej, większość osób musi korzystać z zakupu ratalnego, bądź wziąć klasyczny kredyt, który pokryje koszt zakupu. Wiąże się to z odsetkami oraz innymi kosztami kredytu, co przekłada się również na wysoką ratę. W przypadku wynajmu miesięczna opłata będzie z pewnością niższa nić rata.

2. Po zniknięciu zapotrzebowania nie pozostaje się ze sprzętem

W wielu przypadkach koncentrator tlenu potrzebny jest tylko na pewien okres rehabilitacji. Po tym czasie pozostaje się ze zbędnym sprzętem, który niekoniecznie łatwo jest sprzedać. W przypadku wypożyczenia sprzęt wystarczy zwrócić, by nie płacić dalej za jego użytkowanie, dzięki czemu nie mrozi się pieniędzy w sprzęcie, który traci na wartości.

Gdzie wypożyczyć koncentrator tlenu?

3. Wsparcie w przypadku awarii

Kupując samodzielnie koncentrator tlenu trzeba się liczyć z tym, że w przypadku awarii niezbędne będzie oddanie go do serwisu i oczekiwanie na naprawę. W przypadku napraw gwarancyjnych jest to ułatwione, jednak przy zakupie sprzętu używanego dochodzą koszty serwisowania. Decydując się na wynajem, nie trzeba myśleć o ewentualnej konieczności serwisowania urządzenia. W przypadku awarii otrzymuje się najczęściej drugie urządzenie, ponieważ naprawą uszkodzonego zajmuje się wypożyczający w swoim zakresie. 

4. Kupno czasu

W przypadku gdy wiemy, że koncentrator będzie wykorzystywany przez długi czas i jego zakup jest opłacalny, wypożyczenie umożliwia spokojne znalezienie odpowiedniej oferty oraz zdobycie finansowania, bez konieczności podejmowania decyzji w pośpiechu. Przez cały czas osoba potrzebująca tlenoterapii będzie miała ją zapewnioną, a po zakupie własnego urządzenia, wypożyczone wystarczy zwrócić.

5. Dostępność od ręki

Często zdarza się, że sprzęt medyczny nie jest dostępny w sklepach od ręki. Po zamówieniu trzeba się liczyć z pewnym czasem oczekiwania, w którym sprzęt teoretycznie powinien być już użytkowany. Wypożyczenie pozwoli na spokojnie poczekać na dostarczenie własnego urządzenia, bez zbędnego opóźniania rozpoczęcia tlenoterapii.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.