1 komentarz

Medycyna estetyczna zajmuje się przede wszystkim poprawianiem wyglądu ludzkiego ciała, które z powodu pewnych defektów może być przyczyną kompleksów. Właśnie w takich sytuacjach medycyna estetyczna może okazać się zbawiennym rozwiązaniem. Zabiegi usuwające pewne defekty mogą bowiem wpływać pozytywnie, nie tylko na stan fizyczny naszego ciała, ale również na kondycję psychiczną, która jest często blokowana przez pewne kompleksy. W tym artykule omówimy najczęściej wykonywane zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, które pozwolą Ci pozbyć się dokuczliwych kompleksów. 

Opadające powieki — korekta powiek

Wraz z postępującym czasem, ciało człowieka starzeje się, a co za tym idzie, dochodzi do utraty napięcia i objętości w niektórych tkankach. Właśnie przez ten proces dochodzi do opadania powiek górnych. Opadająca powieka pojawia się, gdy dochodzi do zwiotczenia i pojawienia się nadmiaru skóry w okolicach oczu. Skuteczną metodą do walki z tym problemem, jest zabieg chirurgiczny nazywany plastyką lub korektą powiek górnych.

Najczęściej zabieg ten wykonywany jest u osób w przedziale 40-60 lat. Powieki opadają głównie za sprawą genów, które w znaczącym stopniu wpływają na wygląd skóry powiek. Opadająca powieka nie tylko źle wygląda, ale również ogranicza pole widzenia. Zabieg korekty powiek może zakończyć ten problem raz na zawsze. Wykonywany jest on przy znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu chirurg plastyczny usuwa nadmiar tłuszczu znajdujący się na powiece. Efekty po zabiegu widoczne są od razu, jednak, aby w pełni cieszyć się nowym wyglądem oczu, warto pamiętać o kilku zaleceniach. Jak wskazano na stronie: https://derm-estetyka.pl/plastyka-powiek-lifting-powiek-101.html/, po zabiegu należy stosować suche i chłodne okłady, które zmniejszą opuchliznę i przyspieszą gojenie się skóry. Dodatkowo pacjent powinien pamiętać o niezakładaniu soczewek kontaktowych przez pierwsze dni oraz noszeniu okularów przeciwsłonecznych podczas wychodzenia na słońce. 

Odstające uszy — korekta uszu

Odstające uszy to problem, który dotyczy bardzo wielu osób. Ten pozornie niewielki defekt, jest często źródłem wielu kompleksów. Odstające uszy powstają najczęściej w wyniku zmian jeszcze w czasie życia płodowego lub za sprawą zdarzeń losowych. Ich korekta ma zazwyczaj jedynie wskazania estetyczne, bowiem odstające uszy nie mają żadnych wskazań medycznych do ich operacji.  Sam zabieg jest bardzo prosty, a pacjent nie wymaga po nim hospitalizacji. Uzyskany w ten sposób efekt jest bardzo trwały. Zabieg, jakim jest korekta uszu, może zostać przeprowadzony u dzieci, które ukończyły 6 rok życia (do tego czasu chrząstka powinna być już całkowicie rozwinięta), a także u osób starszych. 

Korekta krzywego nosa - rozwiązanie na defekt estetyczny

Krzywy nos to problem, który dotyczy wielu osób, stanowiąc źródło licznych kompleksów. Medycyna estetyczna oferuje skuteczne rozwiązania w postaci korekty nosa, która może znacząco poprawić wygląd twarzy i przywrócić pewność siebie. Krzywy nos może być wynikiem genetyki, urazu czy nieprawidłowego wzrostu kości i chrząstki w okresie dojrzewania. Operacja korekty nosa, znana również jako rinoplastyka, pozwala na precyzyjne modelowanie kształtu nosa, eliminując wszelkie niedoskonałości. Na stronie: https://derm-estetyka.pl/korekta-nosa-operacja-nosa-krzywy-nos.html/ znajdziesz szczegółowe informacje o procedurze, wskazaniach do zabiegu oraz procesie rekonwalescencji, które pomogą Ci zdecydować się na ten krok.

Korekta nosa może obejmować różne techniki, w zależności od potrzeb pacjenta. Może to być prostowanie przegrody nosowej, zmiana kształtu nosa, zmniejszenie garbu czy poprawa symetrii. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a okres rekonwalescencji wynosi zazwyczaj kilka tygodni. Efekty operacji są trwałe i mogą znacząco wpłynąć na poprawę samopoczucia pacjenta. Rinoplastyka to nie tylko zmiana wyglądu, ale także sposób na poprawę jakości życia i pewności siebie.

Mały biust — powiększenie piersi 

Małe piersi są często powodem wielu kompleksów u kobiet. Na szczęście medycyna estetyczna jest w stanie skutecznie rozwiązać ten problem. Obecnie na rynku dostępne są dwie metody powiększania piersi. Pierwsza opiera się na wszczepianiu implantów, a w drugiej piersi są powiększane za pomocą tkanki tłuszczowej pacjenta. Powiększanie za pomocą implantów może być wykonane praktycznie u każdej kobiety, natomiast powiększanie za pomocą tłuszczu może być wykonywane jedynie u kobiet, które posiadają mały, jędrny biust oraz sporą ilość tkanki tłuszczowej w fałdzie brzusznym. Implanty są natomiast wykonane z silikonu, który jest wypełniony roztworem soli fizjologicznej lub żeli silikonowego. Same implanty dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Taki zabieg na stałe może pomóc pozbyć się kompleksu małych piersi. 

Jak wybrać najlepszą klinikę medycyny estetycznej?

Wybór odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej jest kluczowy dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na opinie innych pacjentów oraz rekomendacje specjalistów. Klinika Derm-Estetyka w Gdyni, mieszcząca się przy ul. Stefana Batorego 7/35, cieszy się pozytywnymi opiniami dzięki profesjonalnemu podejściu i nowoczesnym metodom leczenia. Kontaktując się pod numerem tel. 500 430 484, można uzyskać szczegółowe informacje na temat oferowanych zabiegów oraz umówić się na konsultację, co pozwoli na dokonanie świadomego wyboru.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Marcelina · 2 miesięcy temu
    To faktycznie niesamowite jak wiele kompleksów może rozwiązać medycyna estetyczna. Super, że zostały tutaj podane przykłady różnych zabiegów 😁 Czasem ludzie nie są nawet świadomi, jakie możliwości daje nam współczesna medycyna. Ja na przykład ostatnio się dowiedziałam, że dzięki zabiegowi można uporać się ze zgrzytaniem zębami. Wcześniej nie przypuszczałam, że taki problem można wyleczyć. Jeśli ktoś chciałby poczytać o tym więcej, to odsyłam na stronę https://derm-estetyka.pl/leczenie-bruksizmu.html/. W fajny sposób przedstawia informacje o różnych sposobach na poradzenie sobie z bruksizmem.